Bijzonder wonen in een rijksmonumentaal grachtenpand met een indrukwekkend plafond, vele authentieke details en een weids uitzicht over het water.
Op de eerste verdieping van een prachtig grachtenpand aan de Kloveniersburgwal ligt dit schitterende appartement van circa 145 m². De uitzonderlijk brede gevel, de royale vertrekken en de rijke historische details maken dit een bijzonder huis op een prachtige plek in het hart van Amsterdam.
Het appartement beschikt over een riante woonkamer van circa 56 m², een keuken, vier slaap-/werkkamers en een ruime badkamer. Het zorgvuldig gerestaureerde, laat 19de-eeuwse plafond en de originele schouwpartij geven de woonkamer een indrukwekkende uitstraling. Vanuit de grote ramen kijkt u weids uit over de gracht, richting de Nieuwmarkt en aan de andere zijde richting de Amstel.
Historische charme gaat hier samen met recente verbeteringen. De ramen aan de voorzijde zijn onlangs voorzien van Fineo-vacuümglas en het gehele pand is recent volledig geschilderd. Aan de achterzijde ligt een beschutte gemeenschappelijke tuin met veel privacy. In het souterrain bevinden zich een eigen berging en een gemeenschappelijke fietsenstalling.
Aan de voorzijde ligt de royale woonkamer van circa 56 m². Drie grote ramen zorgen voor een prachtige lichtinval en een weids uitzicht over het water en de historische gevels aan de overzijde. Door de ligging op het westen valt hier het middag- en avondlicht naar binnen.
De absolute blikvanger is het rijk gedecoreerde plafond, dat in de late 19de eeuw is beschilderd en enkele jaren geleden onder toezicht van Monumentenzorg volledig is gerestaureerd. Samen met de originele schouwpartij vormt het een bijzonder decor voor zowel een comfortabele zithoek als een royale eettafel.
Naast de woonkamer bevindt zich de keuken, voorzien van een vijfpits gasfornuis, afzuigkap, combioven/magnetron, vaatwasser en koel-/vriescombinatie. Aan de voorzijde ligt tevens een ruime werk- of slaapkamer, met het vierde grote raam aan de gracht.
Aan de achterzijde bevinden zich drie slaapkamers van verschillende afmetingen. De grootste slaapkamer meet circa 15 m² en beschikt over een mooie walk-incloset. Een van de overige kamers heeft een praktische berging met de stookruimte. De vier slaap-/werkkamers bieden volop mogelijkheden voor een gezin, thuiswerken of het ontvangen van gasten.
De badkamer is uitgerust met een ligbad met regen douche, wastafel, designradiator en toilet. Daarnaast is er een separaat gastentoilet. Een praktische kastenwand op de overloop biedt extra opbergruimte.
Gemeenschappelijke tuin en berging
Aan de achterzijde van het pand ligt een gezellige, beschutte gemeenschappelijke tuin met veel privacy. Een fijne plek om buiten te zitten en te genieten van de rust, midden in de stad.
In het souterrain beschikt het appartement over een kleine, praktische eigen berging. Hier bevindt zich ook de gemeenschappelijke fietsenstalling.
Ligging
De Kloveniersburgwal vormt een prachtige verbinding tussen de Nieuwmarkt en de Amstel. Het appartement ligt in een statig blok grachtenpanden tussen de Raamgracht en de Staalstraat, met het historische centrum aan uw voeten.
Het Centraal Station is binnen enkele minuten per fiets bereikbaar. In de directe omgeving vindt u diverse tram- en metroverbindingen, waaronder bij het Waterlooplein. Via de IJtunnel en de Piet Heintunnel zijn er verbindingen richting de Ring A10.
Een pand met een rijke geschiedenis
De eerste vermelding van het huis dateert uit 1612. Enkele jaren later kreeg het de naam ‘De Blauwe Arent’, verwijzend naar de blauwververij die hier destijds gevestigd was. Het pand heeft bovendien een historische band met de Amsterdamse familie Six, bekend van onder meer Jan Six I en zijn connectie met Rembrandt.
De huidige gevel dateert van circa 1720 en is uitgevoerd in Lodewijk XIV-stijl. De bijzondere, hol gebogen voordeur en de lange, nog intacte 18de-eeuwse gang onderstrepen het monumentale karakter van het pand.
Ooit hoorde ook het pakhuis ‘Malang’ aan de Groenburgwal 40 bij het huis. Hier werden koffie en thee opgeslagen. In 1977 is het grachtenpand gesplitst in appartementsrechten in het voor- en achterhuis. Het voormalige pakhuis maakt geen deel meer uit van de vereniging.
Het pand is aangewezen als rijksmonument.
Vereniging van Eigenaren
De Vereniging van Eigenaren bestaat uit zeven leden, met appartementen verdeeld over het voor- en achterhuis, en wordt in eigen beheer gevoerd. De servicekosten bedragen € 405,- per maand, inclusief onder meer de opstalverzekering, onderhoud en schoonmaak van de gemeenschappelijke entree en trappenhuizen.
Het reservefonds bedraagt per 31 december 2025 € 39.756,-. In de afgelopen vijf jaar is groot onderhoud uitgevoerd. Daarnaast is het gehele pand onlangs volledig geschilderd en zijn de ramen aan de voorzijde van het appartement voorzien van Fineo-vacuümglas.
Bijzonderheden
• Woonoppervlakte circa 145 m², gemeten conform NEN 2580;
• Gelegen op de eerste verdieping van een rijksmonumentaal grachtenpand;
• Uitzonderlijk brede gevel van circa 8 meter;
• Royale woonkamer van circa 56 m², gelegen op het westen;
• Vier grote ramen aan de voorzijde met een weids uitzicht over de gracht;
• Indrukwekkend, gerestaureerd laat 19de-eeuws plafond;
• Originele schouwpartij en vele authentieke details;
• Vier slaap-/werkkamers;
• Ramen aan de voorzijde onlangs voorzien van Fineo-vacuümglas;
• Gehele pand recent volledig geschilderd;
• Beschutte gemeenschappelijke tuin met veel privacy;
• Eigen berging en gemeenschappelijke fietsenstalling in het souterrain;
• VvE met zeven leden, in eigen beheer;
• Reservefonds per 31 december 2025: € 39.756,-;
• Servicekosten: € 405,- per maand.
Vraagprijs: € 1.100.000,- kosten koper.
Meer informatie ontvangen of een bezichtiging plannen?